yaslidostuyum1Ege Geriatri Derneği ve Nutricia Medikal Beslenme işbirliğiyle hayata geçirilen "Yaşlı Dostuyum Projesi", çerçevesinde  Çeşme, Torbalı, Ödemiş  Devlet Hastaneleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'inde  farkındalık eğitimleri  gerçekleştirildi. 
Türkiye nüfusunun gittikçe yaşlandığı gerçeğinden hareketle, artan yaşlı nüfusa dikkat çekmek, yaşlıların değişen ihtiyaçları hakkında sağlık çalışanlarında farkındalık oluşturmak, onlara daha güvenli ve yaşlı dostu ortamlar sağlamak amacıyla "Yaşlı Dostuyum Projesi" hayata geçiriliyır.

Prof. Dr. Fehmi Akçiçek, Doç. Dr. Sevnaz Şahin, Psikolog Mevlüt Ülgen, Yüksek Hemşire Gönül Düzgün ve  Dr. Nurgül Karakoç’un  eğitimci olarak yer aldığı "Yaşlı Dostuyum Farkındalık Eğitimleri"nin ilki, 23 Mart 2018 tarihinde Çeşme Devlet Hastanesinde gerçekleştirildi. Eğitimlere  02 Mayıs 2018 tarihinde Torbalı Devlet Hastanesi, 28 Mayıs 2018 tarihinde Ödemiş Devlet Hastanesi ve  6 Haziran 2018  tarihinde Buca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'inde gerçekleştirilen eğitimlerle devam edildi.  Yaşlı Dostu Hastane, Geriatrik Sendromlar- Yaşlılarda Beslenme, Yaşlı Bakımı, Yaşlıyı Anlamak ve İletişim  konularının yer aldığı eğitimler canlandırmalar,  oyunlar ve  interaktif sunumlarla  gerçekleştirilen eğitimler oldukça  ilgi çekti.

Eğitimlere verdikleri destek ve katkıları için Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi  Uzm. Dr. Atıl Birol, Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şenol Topçu, Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Koçak  ve   İzmir Büyükşehir Belediyesi  Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Serpil Keskin başta olmak üzere tüm hastane ve bakımevi yöneticilerine, hekimlerimize, hemşirelerimize, diyetisyen, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve  her meslekten sağlık çalışanlarına  teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu projenin gerçekleşmesini sağlayan proje ortağımız Nutricia Medikal Beslenme ile organizasyon firmamız NL Organizasyon'a ayrıca teşekkür ediyoruz. 

 Yaşlı Dostuyum Projesi Tanıtım Video için bakınız. 

Projemiz basında:: 

https://www.haberler.com/cesme-de-yasli-dostuyum-projesi-hayata-gecirildi-10741336-haberi/
http://cesmedh.saglik.gov.tr/TR,156929/yasli-dostuyum-projesi-cesmede-basladi.html
https://www.hastane.com.tr/saglik/cesme-de-yasli-dostuyum-projesi-hayata-gecirildi.html
http://www.egetelgraf.com/yasli-dostu-projesi-cesmede-basladi/
http://www.buyuktorbali.com/devlet-hastanesinde-ornek-proje/
http://www.sanalbasin.com/yasli-dostu-projesi-cesmede-basladi-24536618/